O nás

Človíček RaD (Rodiče a Děti) je parta lidiček, kterou spojuje zájem o volnočasové aktivity dětí a mládeže. Snažíme se také podporovat či obnovovat místní tradice a přispět tak k rozvoji kultury ve Velvarech a okolí. Pořádáme společenské a sportovní akce pro celé rodiny (Čarodějnice, Vajíčkobraní, Dětský den, karnevaly, Mikulášské besídky, poznávací „memoriály“, netradiční sporty v přírodě) a podporujeme vzájemnou spolupráci dětských organizací nejen z našeho města. Máme také dlouholetou zkušenost s pořádáním dětských volnočasových či sportovních rekreací nebo kulturních akcí. V našich řadách jsou zkušení pedagogové, zdravotníci, mámy, tátové… Prostě ti správní nadšenci, kteří rádi dělají něco pro druhé.

Jak to začalo ?

Všechno to začalo v létě roku 1997. Založili jsme rodinnou cestovní kancelář. Penzion Koniklec v Jestřabí v Krkonoších přivítal první účastníky pobytu pro rodiny s dětmi a animačním programem „Mezi trpaslíky“. Díky pozitivnímu ohlasu se nabídka rozrostla o zimní pobyty s lyžařskou školičkou, tématické víkendy (pro tatínky s dětmi, relaxační pro maminky, čarodějnický). Nabídku klasického letního tábora jsme rozšířili o tábory víkendové (velikonoční a podzimní) a animační program jsme začali nabízet i školám a školkám v přírodě.

Hlavní myšlenkou naší činnosti bylo aktivní a kreativní zapojení nejen dětí ale i celých rodin do programu na pobytu. Na dětských táborech jsme kladli důraz na bohatost programu, a aby byly děti zapojeni do různých činností v průběhu celého dne.

V roce 2009 jsme ukončili pobyty s programem. Založili jsme občanské sdružení, které se zaměřovalo na společenské a sportovní akce ve Velvarech a okolí. Vznikla řada nových i „oprášených“ pořadů a aktivit pro veřejnost. Postupem času se Človíček rozrostl o další dobrovolníky a pomocníky, díky kterým jsme letos dovršili již 20. sezónu svého působení.

A za to vám všem moc děkujeme…